Strona główna
Kazimierz Dolny
Aktualności
Muzea i Galerie
Hotele, Pensjonaty
Bary, Restauracje
Trasy turystyczne
Historia, Zabytki
Miasta partnerskie
Mapy, Sztychy, Ryciny
Urząd Miasta
Archiwum
Wieści z Gapiej Góry
Linki, sznurki, troczki..
prowadzenie strony
i zdjęcia:
Stefan KurzawińskiMałgorzata Potocka
- reżyser


Mirosław Dembiński
- reżyser


Andrzej Bednarski
- II reżyser


Zbigniew Najda
- operator


Katarzyna Boczek-Kamela
- scenograf


Andrzej Stempowski
- kierownik produkcji


© Copyright by
STUDIO Art & Design


"KLASA NA OBCASACH" - reportaż z planu filmowego.
Przedstawiamy poniżej zdjęcia z planu serialu /12 odcinków / realizowanego na zlecenie programu 1TVP SA, wg scenariusza Małgorzaty Potockiej i Ryszarda Zatorskiego, w reżyserii Małgorzaty Potockiej i Mirosława Dembińskiego.Zapytana o główne przesłanie filmu, pani Małgorzata Potocka powiedziała m. innymi: " Dla mnie jest to serial nie tyle o polskiej młodzieży - tylko dla polskiej młodzieży. Jest to historia młodych ludzi, dla których tłem życia jest szkoła, ale również tłem życia jest rodzina. I to co się dzieje w szkole i w rodzinie, oczywiście ma znaczenie - lecz kiedy się ma 17 -19 lat, wiadomo jakie rzeczy są najważniejsze - miłość. A wię pierwsze przeżycia, pierwsze rozczarowania, pierwsze łzy, pierwsze zadowolenia. Chcę by ten film był o uczuciach i ludziach, którzy mają w sobie charyzmę, chcą coś osiągnąć, do czegoś dążą. Kieruję więc film i do młodzieży i do rodziców - by mogli się wzajemnie lepiej porozumieć.
Jeśli dotychczas nie widziałeś - zobacz koniecznie własną stronę Klasy na obcasach Polecamy :-)))
A teraz nasza relacja z planu. Ustaw kursor na zdjęciu - ukaże się podpis ! ! ! Część z nich będzie zrozumiała tylko dla realizatorów filmu :-)


Poniedziałek 6 września ' 99
Kolejna powtórka ujęcia. I jeszcze raz.... Na ekranie zobaczysz tę scenę w zupełnie innym ujęciu.
Nareszcie koniec zdjęć. Matylda Robakowska i Wojtek Konferowicz na Rynku w Kazimierzu. Reżyserzy filmu; Małgorzata Potocka i Mirosław Dembiński. To wieczorem u Michała, pamiętesz ?.


Wtorek 7 września ' 99
A Ty, natychmiast do Fryzjera !!. Małgosiu, słyszysz coś ?. Nareszcie będzie wiadomo, dlaczego Kobra jest Kobrą.
Beata Poźniak i Jan Jaworski - jako Betty i Kobra Beata Poźniak - aktorka mieszkająca i pracująca w Stanach Zjednoczonych. Z Jej dorobkiem filmowym i teatralnym zapoznasz się na stronie internetowej http://www.beata.com Tyle jaskółek na raz ? Jan Aleksandrowicz - jako Kapsel


Środa 8 września ' 99
Czyżby Mirek stracił wątek ? Rzeczywiście to nie Trzej Muszkieterowie - lecz Klasa na obcasach. Wchodzimy. Może już się dogadali ?
Trafiony stawia piwo. Mam grać ? W Dynastii wyglądało to trochę lepiej.


Czwartek 9 września ' 99
Na początku była ciemność wyczarowana przez Katarzynę Boczek - Kamelę. Nie uwierzysz Małgosiu. Wtedy ja zrobiłem zajstep i przyłożyłem mu na wątrobę Krawat to ja potrafię bracie założyć nie gorzej od Cyganiewicza.
Wojtuuuś, trochę za bardzo grzeje. Ale ja lubię te duble. Zabrać to paskudztwo ! ! !


Piątek 10 września ' 99
Ten lewy jest za wysoki, czy prawy za niski ? ...a na drugie, będą kluski. Nie denerwuj się, jeszcze tylko kawałek za zakrętem.
Tnij Waćpan, wstydu oszczędź. Cyganka rano powiedziała, że na koniec kółko sie urwie. Jak mówię, że koniec zdjęć - to koniec. Kółko się urwało ! ! !

Serdecznie dziękuję realizatorom filmu za cierpliwość i wyrozumiałość dla faceta kręcącego sie bez sensu na planie :-) Stefan Kurzawiński