Aktualności
Kronika wydarzeń
Galerie i wystawy
Hotele, Pensjonaty
Bary, Restauracje
Trasy turystyczne
Historia, Zabytki
Miasta partnerskie
Urząd Miasta
Archiwum
Linki, sznurki, troczki..

prowadzenie strony
i zdjęcia:
Stefan Kurzawiński

Głosuj na naszą stronę w
Kaboom Top WWW
Plus! Minus! Głosuj! Serwis Internetowy Kaboom! Serwis Internetowy Kaboom - Kaboom Top WWW


© Copyright by
STUDIO Art & Design


FRANCISZEK STAROWIEYSKIWERNISAŻ WYSTAWY RYSUNKÓW FRANCISZKA STAROWIEYSKIEGO - w odcinkach !!!!
GALERIA BRAMA.

Franciszek Starowieyski artysta oryginalny i ekscentryczny, wernisaż swoich prac p.t. "Małe rysunki z podpisami" miał również niecodzienny. Zadbał o to szef Galerii Brama Ryszard Zdonek. Tak więc, w sobotę 14 sierpnia "99 wernisaż rozpoczął sie o godzinie dwunastej o północy - a na zaproszeniach przypomniano o obowiązujących / jakżeby inaczej / strojach nocnych. Ponieważ naszym celem jest nie tyle recenzowanie dokonań artystycznych - co raczej okoliczności, w jakich miały miejsce - a wiec do dzieła.
Nazwisko artysty, renoma Galerii oraz rzadko spotykana godzina otwarcia sprawiły, że "szanowna frekwencja" dopisała, można powiedzieć w nadmiarze. Nic więc dziwnego, że po otwarciu bram, sprawy potoczyły się własnym torem. Organizatorzy wykazali przy tym takt i umiar, nie ingerując w przebieg zdarzeń. Z kronikarskiego obowiązku, postanowiliśmy zapis na tyle usystematyzować, aby miał swój logiczny początek i koniec. Jeśli uczestnicy wernisażu zauważą pewne nieścisłości chronologiczne - niech wielkodusznie wybaczą. Ty zaś gościu witryny śledź z uwagą kolejne odcinki reportażu - wodząc kursorem po zdjęciach - a dlaczego?, sam się przekonasz.

Odcinek 1/5, a może będzie sześć + jeden na bis, jeśli będą oklaski - c.d. - niebawem.

W dzisiejszych czasach ostrożności nigdy za wiele. Mistrz zza krat obserwuje kłębiący się tłum. Jacyś dziwni tacy - myśli sobie. Wpuścić - nie wpuścić?. Oto jest pytanie. Po chwili przyszła refleksja. A to Wy!!! Co za niespodzianka. Prosimy. Prosimy. Dyrektor.../ochrona danych osobowych.../ zanucił niewyraźnie; Przynooooszę Toooobie siedem czerwooonych róż.....

Odcinek 2/5 Przy aplauzie widzów...???. zostali wprowadzeni pierwsi goście..... a potem poszło na żywioł.


Odcinek 3/5 O północy sje zjawili, jacyś dwaj cywili...? . mordy podrapane.... włosy - jak badyli.....


Odcinek 4/5 Ale na tym nie koniec. Czujne oko red. Grzegorza z zaprzyjaźnionej redakcji wyłowiło dalsze cudaki Ciotkę Ańdzię w papilotach... oraz Mamuśkę z przerośniętym niemowlakiem. Za dużo Bebiko2..???


Odcinek 5/5 Redaktor Grzegorz sięgnął wiec po kamery - by uwiecznić te dziwy Na ten widok........ Mistrz znany z surowych obyczajów - opuścił pospiesznie zgromadzonych gościTak oto się zakończył ten niecodzieny wernisaż.