Strona główna
Kazimierz Dolny
Aktualności
Muzea i Galerie
Hotele, Pensjonaty
Bary, Restauracje
Trasy turystyczne
Historia, Zabytki
Miasta partnerskie
Mapy, Sztychy, Ryciny
Urząd Miasta
Archiwum
Wieści z Gapiej Góry
Linki, sznurki, troczki..

prowadzenie strony
i zdjęcia:
Stefan KurzawińskiNajnowszy album
Tomka Kawiaka
Najnowsza książka
Tomka Kawiaka


© Copyright by
STUDIO Art & Design

   TOMEK KAWIAK
 
Tomasz Kawiak pseudonim TOMEK urodzony w 1943 roku w Lublinie jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (1968) i Paryżu (1971 - 1973). Przez 14 lat był profesorem Instytutu Artystycznego w Orleanie (1976 - 1990). We Francji mieszka 1970 roku. Był twórcą pierwszego w Polsce happeningu ekologicznego w Lublinie w 1970 r. "Ból Tomka Kawiaka". Od 1976 r. prowadzi światową akcję tzw. "cegłowania - BRICKWORK" - podróżując po świecie zostawia Cegłę Tomka Kawiaka (cegła wypalona w czerwonej glinie i opatrzona pieczęcią) w miejscach swojego pobytu. Realizuje monumentalne rzeźby na temat dzinsów i kieszeni. Krytycy nazwali go kronikarzem XX wieku.
Opublikował kilkanacie albumów ze swoimi pracami malarskimi i rzeźbiarskimi. Podróżował po całym świecie zbierając materiały oraz dokumentację fotograficzne i filmowe do tych publikacji.
Podczas corocznych podróży do kraju ojczystego, poza Lublinem odwiedza takze Kazimierz Dolny - miasteczko młodzieńczych wspomnień.

TOMEK KAWIAK W KAZIMIERZU
Tomek Kawiak z reż. filmu: Dlugi marsz dzinsów - Urszulą Dubowską -  w galerii Brama Przy cegle ze swoim nazwiskiem, wmurowanej w ścianę Muzeum Srebra W herbaciarni U Dziwisza

NAJNOWSZE PRACE TOMKA KAWIAKA

Zainteresowanych twórczością Tomka odsyłamy na jego stronę internetową: http://www.direct-art.com gdzie pod literą "T" znajdują się obszerne informacje na temat jego dorobku artystycznego.