Strona główna
Kazimierz Dolny
Aktualności
Kronika wydarzeń
Muzea i Galerie
Hotele, Pensjonaty
Bary, Restauracje
Trasy turystyczne
Historia, Zabytki
Miasta partnerskie
Mapy, Sztychy, Ryciny
Urząd Miasta
Archiwum
Wieści z Gapiej Góry
Linki, sznurki, troczki..
KALENDARIUM
prowadzenie strony
i zdjęcia:
Stefan Kurzawiński




MISS BULWARU
NADWIŚLAŃSKIEGO

Zdjęcia: Wojciech Malina


Piątek

© Copyright by
STUDIO Art & Design


Festiwal Filmowy i Artystyczny Lato Filmow - Kazimierz 2000.Autor plakatu:Piotr Fąfrowicz FESTIWAL FILMOWY I ARTYSTYCZNY LATO FILMÓW
Kazimierz Dolny 4 - 13 sierpnia 2000r.

Podobnie jak w roku ubiegłym, w naszej witrynie będziemy relacjonować przebieg najważniejszych wydarzeń tegorocznego Lata Filmów, korzystając z materiałów uzyskanych z Biura Festiwalu oraz ścisłej współpracy z codziennym pismem festiwalwym - Bulwar Nadwiślański.
      Stefan Kurzawiński
ORGANIZATORZY:
DYREKTOR FESTIWALU - Roman Gutek
PRZEWODNICZĄCY RADY FESTIWALOWEJ - Sławomir Rogowski
V-ce DYREKTOR d/s PR - Maciej Zabojszcz
- BPiM FILMAR
DYREKTOR PRODUCENT FESTIWALU - Krzysztof Paduch
ZAKWATEROWANIE GOŚCI I DZIENNIKARZY - Grażyna Chyrchel
REDAKTOR "BULWARU NADWIŚLAŃSKIEGO" - Maciej Mazur
1. KALENDARIUM PROJEKCJI FILMOWYCH
2. PROGRAM IMPREZ ARTYSTYCZNYCH

4 SIERPNIA - PIĄTEK - migawki

Inauguracja tegorocznego Lata Filmów wejdzie chyba do historii festiwali. Niezwykła sceneria kazimierskiego Rynku spotęgowana iluminacją Fary, nietypowe - ale bardzo funkcjonalne usytowanie estrady oraz występy zespołów; Mila Curtisa - na rozgrzewkę i rozpalający do czerwoności entuzjazm publiczności Fanfare Ciocarilia - dopełniły reszty. Czegoś takiego, jak mówili starzy mieszkańcy, Kazimierz chyba jeszcze nie przeżył. To dobry zwiastun kolejnych, przepełnionych projekcjami, koncertami spotkaniami autorskimi i widowiskami, czekających nas dni. Prawdziwym problemem staje się dokonanie właściwego wyboru, aby jak najmniej stracić - bowiem uczestniczyć we wszystkich wydarzeniach, nie sposób.S.K.

Grajcie, piękni Cyganie. I wystartowali. Szóste Lato Filmów już trwa. Gości festiwalowych przywitał zespół Fanfare Ciocarlia, który swoim koncertem oficjalnie rozpoczął program imprez artystycznych. Rynek Główny zatrząsł się w posadach. W takt bałkańskich rytmów podskakiwały nawet kamienice. Koncert przedłużył się do późnej nocy. Gorące i szybkie rytmy Fanfare rozgrzały festiwalową publiczność. Zespół, który na różnych festiwalach muzycznych zbiera same pochlebne recenzje i tym razem dał z siebie wszystko. Jeżeli wszystkie imprezy artystyczne wypadną tak dobrze jak koncert Fanfare Ciocarlia, to tegoroczny festiwal zapowiada się naprawdę na wydarzenie lata. KAHHA

Czatujemy na Stuhra ! Dzięki najnowocześniejszym technologiom multimedialnym oraz zdobyczom telekomunikacji końca dwudziestego wieku, dziś o drugiej po południu Jerzy Stuhr spotka się z kinomanami z całego świata. Pogawędkę urządza portal onet.pl. To nie koniec. Ponieważ dostęp do internetu może być w Kazimierzu nieco utrudniony, czat można będzie oglądać na specjalnie przygotowanym telebimie. Stanie przy Biurze Festiwalowym (restauracja Grill). Gościem naszej kawiarenki internetowej będzie również Krzysztof Zanussi, twórca głośnego jeszcze przed premierą filmu "Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową".

Internet Na niezmierzony ocean internetu wypłynął też "Bulwar Nadwiślański". Naszą gazetę można czytać w sieci pod adresem www.kazimierz-dolny.pl. A wszystkie przydatne informacje o Lecie Filmów znajdują się na naszych oficjalnych stronach www.latofilmow.onet.pl. Przypominamy też o konkursie dla wiernych czytelników. Kto ostatniego dnia festiwalu przyniesie komplet tegorocznych "Bulwarów", dostanie od nas moc nagród-niespodzianek.

Wielkie premiery Kiedy w Niemczech odnaleziono młodzieńczy scenariusz Krzysztofa Kieślowskiego było jasne, że jedynym reżyserem, który może się podjąć nakręcenia na jego podstawie filmu jest Jerzy Stuhr - długoletni przyjaciel Kieślowskiego. I tak się stało. O filmie było głośno co najmniej od roku. Podczas piątego Lata Filmów Jerzy Stuhr zdradził w spotkaniu z kinomanami, że zamierza zrobić film na podstawie cudem odnalezionego scenariusza Kieślowskiego. Wtedy jeszcze mało kto wiedział, o co chodzi, i co z tego wyjdzie. Wyszedł film, który według wielu krytyków zakrawa na arcydzieło. Podobnego zdania było jury festiwalu w Karlovych Varach. Stuhr wywiózł stamtąd nagrodę.
Podobnie rzecz się ma z filmem "Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową" Krzysztofa Zanussiego. Jeszcze przed polską premierą o filmie jest bardzo głośno. Po części zapewne za sprawą Grand Prix dla najlepszego filmu na międzynarodowym festiwalu w Moskwie. Jerzy Stuhr zabłysnął jako reżyser "Spisem cudzołożnic". Potem, z każdym kolejnym filmem ("Historie miłosne", "Tydzień z życia mężczyzny"), pojawiały się coraz bardziej entuzjastyczne recenzje i coraz większe tłumy w kinach. Podobnie zapewne będzie i tym razem. Również Krzysztofa Zanussiego nie trzeba przedstawiać. Zgodnie z wolą kazimierskiej publiczności, jego "Cwał" został wybrany najlepszym polskim filmem Trzeciego Lata. Z kolei obrazy (jakkolwiek zwykle takie określenie filmu brzmi pretensjonalnie, tym razem używamy go celowo) takie, jak "Barwy ochronne" czy "Struktura kryształu" na stałe weszły do wszystkich antologii polskiego filmu. KURT

  5 SIERPNIA - SOBOTA
  6 SIERPNIA - NIEDZIELA
  7 SIERPNIA - PONIEDZIAŁEK
  8 SIERPNIA - WTOREK
  9 SIERPNIA - ŚRODA
10 SIERPNIA - CZWARTEK
11 SIERPNIA - PIĄTEK
12 SIERPNIA - SOBOTA
13 SIERPNIA - NIEDZIELA
4 POWRÓT
KALENDARIUM IMPREZ FILMOWYCH
PROGRAM IMPREZ ARTYSTYCZNYCH