Strona główna
Kazimierz Dolny
Aktualności
Muzea i Galerie
Hotele, Pensjonaty
Bary, Restauracje
Trasy turystyczne
Historia, Zabytki
Miasta partnerskie
Mapy, Sztychy, Ryciny
Urząd Miasta
Archiwum
Wieści z Gapiej Góry
Linki, sznurki, troczki..
prowadzenie strony
i zdjęcia:
Stefan Kurzawiński




© Copyright by
STUDIO Art & Design


VIII FESTIWAL FILMOWY
I ARTYSTYCZNY.
Lato Filmów w Kazimierzu Dolnym
2 - 11 sierpnia 2002r.

Organizator: B.P.iM "FILMAR"
Biuro Festiwalu - tel. 817 14 45/46
e-mail: biuro@filmar.com.pl
Dyrektor Festiwalu - Maciej Zabojszcz 0605 28 28 81
Autor programu filmowego - Michał Dudziewicz
Rzecznik prasowy - Izabela Kiszka 0609 08 62 67


Kino Wisła - 120 miejsc
Kazimierz Dolny, ul. Lubelska 2
Bilety w cenie 6 zł, do nabycia od 1 sierpnia w kasach na terenie Zespołu Szkół Zawodowych w Kazimierzu.

KALENDARZ PROJEKCJI

sobota - 3 sierpnia
09.30 - 1. To jest jajko; 2. Ile trzeba czasu, żeby zrobić podkowę; 3. Ogień; 4. Negatyw; 5. Datowane XX w.
          - (retrospektywa Andrzeja Brzozowskiego)
11.00 - 1. Salsa o północy, 2. Sztuka kochania wg Wisłockiej (Czas na dokument)
12.30 - Defilada (filmy Andrzeja Fidyka)
14.30 - Całkiem spora apokalipsa (Sztuka dokumentu)
16.00 - Pielgrzymi (Kino - teatr)
18.00 - 1. Bez tytułu; 2. Lustro; 3. Edukacja sentymentalna; 4. Wypracowanie; 5. Miasto;
          - 6. Wakacje w mieście; 7. Biografia; (monografia Andrzeja Barańskiego)
20.30 - 1. Jakub; 2. Pokuszenie; 3. Antychryst; 4. Nihilscy; 5. Pańcia; 6. Viola Viola; (Inne kino)

niedziela - 4 sierpnia
09.30 - 1. Archeologia; 2. Ślady; 3. Przy torze kolejowym; 4. Medaliony (retrospektywa Andrzeja Brzozowskiego)
11.00 - 1. Pani z Ukrainy, 2. Maszer, 3. Bobrek Dance (Czas na dokument)
12.30 - 1. Kiniarze z Kalkuty, 2. Rosyjski Striptease (filmy Andrzeja Fidyka)
14.30 - Człowiek zwany Nikiforem (Sztuka dokumentu)
16.00 - Portugalia (Kino- teatr)
18.00 - Kobieta z prowincji (monografia Andrzeja Barańskiego)
20.30 - 1. Rozwój; 2. Moja ostatnia kobieta; 3. Smród; 4. Henryk szuka kobiety; (Inne kino)

poniedziałek - 5 sierpnia
09.30 - 1. Pobocze; 2. Hotel. Calendarium; (retrospektywa Andrzeja Brzozowskiego)
11.00 - 1. Choreograf, 2. Mój syn Romek, 3. Artyści uniwersalni (Czas na dokument)
12.30 - Taniec trzcin (filmy Andrzeja Fidyka)
14.30 - El misjonero (Sztuka dokumentu)
16.00 - Pieniądze innych ludzi (Kino - teatr)
18.00 - Kramarz (retrospektywa Andrzeja Barańskiego)
20.30 - Video Art

wtorek - 6 sierpnia
09.30 - 1. Pociąg; 2. Monumenta. Partita; 3. Tautologie polskie; - (retrospektywa Andrzeja Brzozowskiego)
11.00 - 1. Ja, robotnik budowlany, 2. Siłaczka (Czas na dokument)
12.30 - 1. Pas de deux, 2. Parandroid, 3. Gwałt, 4. Wyłącz 5. Bogu ducha winni 6. Skwierczące skrawki pamięci,
          - 7. Ultrakuku, 8. 997 - Nie ufaj kolegom, 9. Elektroniczny morderca (konkurs filmów niezależnych)
14.30 - Dzieci rewolucji (sztuka dokumentu)
16.00 - Dwoje na huśtawce (Kino - teatr)
18.00 - Nad rzeką, której nie ma (Barański)
20.30 - Jutro będzie niebo (Inne kino)

środa - 7 sierpnia
09.30 - 1. Laos ziemia czerwona; 2. Trzy piosenki zasłyszane w Laosie; 3. Dziesięć dni pierwszych
          - (retrospektywa Andrzeja Brzozowskiego)
11.00 - 1. Życie na krawędzi tworzenia obrazu, 2. Przepowiednia z peronu (Czas na dokument)
12.30 - 1. Mantu wolny człowiek, 2. Haiku, 3.Nigdzie, 4. Dom - impresja, 5. Szuflada, 6. Ewa
          - (konkurs filmów niezależnych)
14.30 - Himilsbach - prawdy, bujdy, czarne dziury (Sztuka dokumentu)
16.00 - Zazdrość (Kino - teatr)
18.00 - W poszukiwaniu utraconych lat, Ostatni więzień Syjonu (Niełatwe współistnienie)
20.30 - Chłopaki z podwórka, Blokersi (Inne kino)

czwartek - 8 sierpnia
09.30 - Wszystko jest poezja; (retrospektywa Andrzeja Brzozowskiego)
11.00 - 1. Imieniny; 2. Cisza (Czas na dokument)
12.30 - 1. Licencja na zaliczanie, 2. Makaron z pieprzem (konkurs filmów niezależnych)
14.30 - Piwnica (Sztuka dokumentu)
16.00 - 1. Gwiazdy i los człowieka; 2. Merylin mongoł (Kino - teatr)
18.00 - Lista Sendlerowej, Młodość w czasach zagłady (Niełatwe współistnienie)
20.30 - 1.Szum; 2. Mój tata z Ameryki; 3. Bratobójstwo; 4. Bidul; (Inne kino)

piątek - 9 sierpnia
09.30 - 1. Salome; 2. Rozmowy jazzowe; 3. Nauczyciel (retrospektywa Andrzeja Brzozowskiego)
11.00 - 1. Dwa razy Ewa, 2. Żywot gorszyciela poczciwego przez niego samego opowiedziany (Czas na dokument)
12.30 - 1. Segment 76, 2. Niektóre gatunki dziewic (konkurs filmów niezależnych)
14.30 - Polska w poszukiwaniu utraconego raju (Sztuka dokumentu)
16.00 - 1. Wielki świat, 2. Agnes (Kino - teatr)
18.00 - 1. Człowiek, którego nie ma, 2. Fotograf Polesia, 3. Clic, 4. Remote control (pokazy specjalne)
20.30 - 1. Nie bój się, 2. Konwój (Inne kino)

sobota - 10 sierpnia
09.30 - Ostatnie zdjęcia. Brulion (retrospektywa Andrzeja Brzozowskiego)
11.00 - 1. Bliźniaczki; 2. Drewniane oko Krzysztofa; (Czas na dokument)
12.30 - Pokaz filmów offowych pod patronatem portalu Szorty.pl
14.30 - Powrót do Sarajewa (pokazy specjalne)
16.00 - Złodziejki chleba (Kino - teatr)
18.00 - Pokaz etiud z cyklu Inny Świat
20.30 - Śniadanie do łóżka, Powrót (Inne kino)

niedziela - 11 sierpnia
09.30 - Węgierskie filmy animowane
11.00 - 1. Dokument ...?, 2. Taka jest moja rola (Czas na dokument)
12.30 - Abudibi Abudabi
14.30 - W kogo ja się wrodziłem (pokaz specjalny)
16.00 - Ballada o Zakaczawiu (Kino - teatr)
18.00 - Pokaz etiud z cyklu Inny Świat
20.30 - 1. Ich styl; 2. Dziecko (Inne kino)<<< Powrót