Strona główna
Kazimierz Dolny
Aktualności
Kronika wydarzeń
Muzea i Galerie
Hotele, Pensjonaty
Bary, Restauracje
Trasy turystyczne
Historia, Zabytki
Mapy, Sztychy, Ryciny
Miasta partnerskie
Urząd Miasta
Archiwum
prowadzenie strony
Stefan Kurzawiński


Sponsor strony
WOJCIECH KOŁODZIEJEK


© Copyright by
STUDIO Art & Design


"Taki mecz zdarza się raz" - są to słowa Macieja Polkowskiego z Przeglądu Sportowego o spotkaniu Orły Kazimierz - Orły Górskiego, który się odbył 27 kwietnia 2001r. Nie ma w tym ani słowa przesady, a dowodem była atmosfera meczu, udział takich sław polskiego futbolu jak Grzegorz Lato, Włodzimierz Lubański i Jan Tomaszewski - lecz głównie obecność legendy polskiej piłki nożnej - Pana Kazimierza Górskiego. Wynik spotkania 1 : 8


Trener Engel w Kazimierzu!
Wśród znakomitości polskiej piłki nożnej jakie anonsowaliśmy przed meczem z "Orłami Górskiego" - zabrakło trenera reprezentacji Polski Jerzego Engela. Ważne sprawy rodzinne zatrzymały go w Warszawie. W wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego" mówił o swoich wrażeniach związanych z wizytą w Kazimierzu: "Najmilej wspominam pobyt z przyszłą małżonką w latach siedemdziesiatych na Sylwestra. Kazimierz w zimowej szacie wywarł na nas niezapomniane wrażenie. W ogóle w tym mieście człowiek czuje się tak, jakby przebywał w jakiejś innej strefie klimatycznej innym świecie..." Okazja do ponownej wizyty nadarzyła się w piątek 11 maja, w piątek trener reprezentacji zawitał wreszcie ponownie do Kazimierza! W trakcie pobytu Jerzy Engel odwiedził znaną piekarnię Cezarego Sarzyńskiego, obserwował na stadionie trening zawodników naszego klubu, a w kinie "Wisła" odbył spotkanie z kibicami!


Prezes PZPN Michał Listkiewicz na meczu "Orłów"
Po Kazimierzu Górskim i Jerzym Engelu, Michał Listkiewicz byl ostatnim z wielkiej trójki polskiej piłki nożnej, którzy odwiedzili nasz klub. Obecność prezesa PZPN na meczu Orłów z Ruchem Ryki mimo niesprzyjającej pogody najwyrażniej uskrzydliła prowadzoną przez Józefa Zolecha naszą drużynę, ktora zwyciężyła wynikiem 5:1. Po meczu prezes Listkiewicz przekazał na rzecz naszego klubu 60 plastikowych krzeseł na rozbudowę trybun, natomiast prezes Orłów Leszek Tomaszewski wręczył Michałowi Listkiewiczowi i Maciejowi Polkowskiemu legitymacje honorowych członków klubu oraz pamiątkowe koszulki. Warto dodać, że to właśnie dzięki Maciejowi Polkowskiemu - redaktorowi Przeglądu Sportowego, Orły Kazimierz zawdzięczają wizyty takich znakomitości jak legenda polskiej piłki nożnej - Kazimierz Gorski, trener reprezentacji Jerzy Engel i wreszcie prezes PZPN Michał Listkiewicz.


Oldboys Orły Kazimierz - Przegląd Sportowy
Kolejnym wydarzeniem na naszym boisku był mecz pomiędzy Oldboyami Orłów Kazimierz a drużyną Przeglądu Sportowego z Piotrem Górskim, Pawłem Zarzecznym i oczywiście Maciejem Polkowskim, wspomaganymi przez Andrzeja Szarmacha Dariusza Dziekanowskiego i niezawodnego Jana Tomaszewskiego, który w przerwie meczu wyszedł obronną ręką przed kanonadą kibiców na jego bramkę. Mecz zakończył się wynikiem 2 : 3.


Międzynarodowy mecz oldboyów Orły Kazimierz - Reprezentacja Korpusu Dyplomatycznego
Miedzynarodowy mecz oldboyów Orły Kazimierz kontra reprezentacja korpusu dyplomatycznego zakończył się zasłużonym zwycięstwem gości 4 do 2. Na boisku w Kazimierzu dyplomaci (niebieskie koszulki) popisali się w sobotę nie tylko skutecznością, ale - oczywiście - również grą fair play. Futboliści zespołu założonego przez słowackiego dyplomatę Milana Nowotnego, a dowodzonego przez konsula generalnego USA Michaela D. Kirby - bawili się nieźle. Po stronie Orłów gorąco dopingowano pełną poświęcenia grę proboszcza ks. Tomasza Lewniewskiego, a jego efektowny upadek pod koniec spotkania wpisze się na stałe do annałów klubowych. Wielką walecznośPcią wyróżniał się także Kazimierz Starek (senior) przesuwając tym samym granicę wieku dla czynnego uprawiania sportu znacznie powyżej sześćdziesiątki. Po meczu dyplomaci kilkunastu krajów rozkoszowali się krajobrazem przełomu Wisły, podczas przejażdżki statkiem Kazimierz Wielki.MECZ OLDBOYÓW "ORŁY" KAZIMIERZ - ORŁY GÓRSKIEGO
24 sierpnia 2003r. już po raz drugi odbył się mecz towarzyski Oldboyów "Orły" Kazimierz - Orły Górskiego. Po ambitnej, widowiskowej grze, mecz zakończył się zasłużonym wynikiem 11:1 dla drużyny Kazimierza Górskiego. Okazało sie, że nie tylko forma, lecz przede wszystkim zmysł taktyczny "Złotej Jedenastki" w niczym nie stracił na świeżości. Przypomnieli oni najlepsze lata polskiego futbolu. W składzie gości wystąpili m. innymi: Jan Tomaszewski, Zygmunt Kalinowski, Mirosław Bulzacki, Janusz Kupcewicz, Włodzimierz Ciołek, Jerzy Kraska, Jerzy Wijas, Ryszard Milewski, Karol Kordysz, Andrzej Zgutczyński, Marek Motyka, Krzysztof Rzeźny, Andrzej Voigt. Sędzią głównym zawodów był prezes PZPN Michał Listkiewicz. Powszechną uwagę zwracał również stadion KKS Orły Kazimierz. Nienagannie przygotowana płyta oraz kolejne nowe fotele dla widzów - czynią z niego obiekt godny rozgrywek pierwszoligowych. Obecnemu na meczu trenerowi tysiąclecia Kazimierzowi Górskiemu wręczona została legitymacja członka honorowego KKS Orły Kazimierz. Mecz uświetnił swoim występem, przebywający w Kazimierzu z racji koncertu, sławny tenor Marek Torzewski - śpiewając z towarzyszeniem drużyny młodzików oraz licznie przybyłych kibiców hymn "Do przodu Polsko".