Strona główna
Kazimierz Dolny
Aktualności
Muzea i Galerie
Hotele, Pensjonaty
Bary, Restauracje
Trasy turystyczne
Historia, Zabytki
Miasta partnerskie
Mapy, Sztychy, Ryciny
Urząd Miasta
Archiwum
Linki, sznurki, troczki..
KALENDARIUM
prowadzenie strony
i zdjęcia:
Stefan Kurzawiński"ZAĆMIENIE".
W Kazimierzu - mieście dwóch księżyców zaćmienie słońca powino wyglądać nieco inaczej niż w pozostałej części kraju. Czy właśnie tak?
Jak się jednak okazało, w Kazimierzu tak jak wszędzie, tarczę słoneczną zasłonił również tylko jeden księżyc.Leszek Długosz

© Copyright by
STUDIO Art & Design


AMOS OZ - wieczór autorski w Kuncewiczówce


...W niedzielę 25 czerwca w Kuncewiczówce, odbyło się spotkanie z Amosem Ozem - najbardziej znanym współczesnym pisarzem izraelskim, goszczącym w naszym kraju na zaproszenie wydawców Autorowi towarzyszyła Danuta Sękalska - tłumacz literatury.
Amos Oz w Polsce, którą odwiedził ostatnio w 1994r. znany jest z takich powieści jak; Mój Michał, Czarna skrzynka, Poznać kobietę, Aż do śmierci, Pantera w piwnicy, Dotknij wiatru - dotknij wody.
W trakcie spotkania autor odpowiadał na wiele pytań dotyczących własnej twórczości jak również skomplikowanych problemów współczesnego świata. Jego zaangażowanie na rzecz poprawy stosunków izraelsko - palestyńskich, pozwoliło lepiej zrozumieć sytuację panującą w tym regionie świata. Relację ze spotkania nadała Telewizja Lublin - 2 lipca o godz. 21.45.           S.K.

Autograf Amosa Oza - specjalnie dla gości witryny kazimierskiej.