Strona główna
Kazimierz Dolny
Kronika wydarzeń
Muzea i Galerie
Hotele, Pensjonaty
Bary, Restauracje
Trasy turystyczne
Historia, Zabytki
Mapy, Sztychy, Ryciny
Miasta partnerskie
Urząd Miasta
Archiwum

prowadzenie strony
i zdjęcia:
Stefan Kurzawiński

Głosuj na naszą stronę w
Kaboom Top WWW
Plus! Minus! Głosuj! Serwis Internetowy Kaboom! Serwis Internetowy Kaboom - Kaboom Top WWW

© Copyright by
STUDIO Art & Design


FALA POWODZIOWA NA WIŚLE
 W nocy z niedzieli na poniedziałek przez Kazimierz przeszła fala powodziowa. Wg danych znakomicie prowadzonego Serwisu ARIADNA - dziękujemy i polecamy :-) w niedzielę o godz. 22.00 stan wody w Kazimierzu wynosił 678 cm przekraczając stan alarmowy o 158 cm - po czym woda zaczęła stopniowo opadać.
Ostatni bardzo wysoki stan Wisły, który miał miejsce w 1997r. w wielu miejscach w poważny sposób osłabił lub uszkodził wał przeciwpowodziowy w rejonie Kazimierza. Szczęśliwie władzom miasta, po prawie dwuletnich zabiegach udało sie uzyskać fundusze na remont wału. Bywalcy naszego miasteczka wiedzą, że aktualnie prowadzone są intensywne prace w tym zakresie. Jak nam dziś powiedział inż. Edward Rodak - to że udalo sie uniknąc zalania newralgicznych punktów miasta / m.innymi w rejonie CPN / można zawdzięczać zamontowaniu w tych miejscach nowych przepustów i klap zwrotnych. Natomiast wbite prawie na całym odcinku grodzice, umocniły w znacznym stopniu strukturę wału.
Nie mniej, jak widać na załączonych zdjęciach, w wielu miejscach nie dało sie uniknąc podtopień. Zalany został całkowicie stadion KKS Orły, a niebezpieczna sytuacja wytworzyła się również przy spichlerzach Pod Żurawiem na ul Puławskiej i PTTK na Krakowskiej. S.K.