Strona główna
Kazimierz Dolny
Aktualności
Muzea i Galerie
Hotele, Pensjonaty
Bary, Restauracje
Trasy turystyczne
Historia, Zabytki
Miasta partnerskie
Mapy, Sztychy, Ryciny
Urząd Miasta
Archiwum
Wieści z Gapiej Góry
Linki, sznurki, troczki..
prowadzenie strony
i zdjęcia:
Stefan Kurzawiński"ZAĆMIENIE".
W Kazimierzu - mieście dwóch księżyców zaćmienie słońca powino wyglądać nieco inaczej niż w pozostałej części kraju. Czy właśnie tak?
Jak się jednak okazało, w Kazimierzu tak jak wszędzie, tarczę słoneczną zasłonił również tylko jeden księżyc.Leszek Długosz

© Copyright by
STUDIO Art & Design


STOŁY WIELKANOCNE - PALETA 2001

  W niedzielę 8 kwietnia 01r. po trzech latach przerwy, Witold Mazurkiewicz pomysłodawca i wielokrotny organizator tradycyjnych Stołów Wielkanocnych, zaprezentowal je ponownie, tym razem przy współudziale szefa Zajazdu Piastowskiego - Leszka Tomaszewskiego. Jury pod przewodnictwem malarza Jerzego Gnatowskiego, nie miało łatwego zadania, bowiem wszystkie stoły prezentowały się niezwykle bogato i okazale. Jednogłośnie Paletą 2001 uhonorowano stół przygotowany wspólnie przez "Grill" Janusza Michalaka oraz Knajpę "U Fryzjera" Marcina Marciniaka i Roberta Sulkiewicza. Pozostali uczestnicy prezentacji, a więc hotele Zamojski z Zamościa i Viktoria z Lublina, firma Biesiada Włodzimierza Czernieca z Wojciechowa, piekarnia Pola ze Stasina oraz Zajazd Piastowski (pokaz poza konkursem) otrzymali dyplomy honorowe i upominki.
...i ja tam byłem - miód i wino piłem. S.K.