Strona główna
Kazimierz Dolny
Aktualności
Kronika wydarzeń
Muzea i Galerie
Hotele, Pensjonaty
Bary, Restauracje
Trasy turystyczne
Historia, Zabytki
Miasta partnerskie
Mapy, Sztychy, Ryciny
Urząd Miasta
Archiwum
Wieści z Gapiej Góry
Linki, sznurki, troczki..
prowadzenie strony
i zdjęcia:
Stefan KurzawińskiW KAZIMIERZU DOLNYM
Konrad Nawrocki

Album zawiera bogaty 
zbiór zdjęć starego Kazimierza
najwybitniejszych polskich
artystów fotografików

© Copyright by
STUDIO Art & Design
MAREK TORZEWSKI W KAZIMIERZU
W piątek 22 sierpnia 2003r. na kazimierskim Rynku odbył się zapowiadany od dawna koncert Marka Torzewskiego. W repertuarze znalazły się znane i lubiane standardy z reprtuaru Domenica Modugno, Drupi'ego, Toto Cotugno, Garou i wiele innych. Szczególnie gorąco przyjęty został brawurowo wykonany hymn piłkarzy "Do przodu Polsko". Na estradzie artyście towarzyszyły żona Barbara oraz córka Agata.
W sobotę Marek Torzewski wystapił przed meczem "Oldboye Orły Kazimierz - Orły Górskiego wykonuąc z towarzyszeniem drużyny młodzików "Do przodu Polsko"
Po meczu artysta miał również gościnnie wystąpić w Farze ... ale nie wystąpił. Za komentarz niech posłuży poniższy oficjalny komunikat Kazimierskiego Ośrodka Kultury.
Szanowni Państwo,
Gościem ostatniego koncertu Letnich Wieczorów Muzycznych w Kazimierzu nad Wisłą - 23 sierpnia 2003r - miał być Pan Marek Torzewski, Niestety, w ostatniej chwili zrezygnował ze swojego występu. Bardzo przepraszamy wszystkich zawiedzionych słuchaczy, mamy jednak nadzieję, że podczas przyszłorocznych koncertów usłyszą Państwo swoich ulubionych wykonawców.
Z wyrazami szacunku
Organizatorzy Letnich Wieczorów Muzycznych w Kazimierzu nad Wisłą
Marek Torzewski urodzony 6 kwietnia 1960 w Rogoźnie Wielkopolskim. Jeden z najlepszych polskich tenorów. Na stałe mieszka w Brukseli. Żona Barbara (z domu Romanowicz) córka Agata. Jako młodzieniec zdał egzamin konkursowy na wydział wokalno - aktorski Akademii Muzycznej w Poznaniu, gdzie później śpiewał w chórze chłopięcym Kurczewskiego.
Zadebiutował na scenie łódzkiego Teatru Wielkiego (w 1984 roku) rolą Edgarda w "Lucji z Lammermoor" G. Donizettiego. W 1984 roku na Konkursie Śpiewaczym imienia Jana Kiepury w Krynicy zdobył Grand Prix oraz osiem dodatkowych nagród pozaregulaminowych. Na koncercie tym był dyrektor La Scali, który zaproponował polskiemu artyście udział w jednym z przedstawień sławnego na świecie teatru. Od tamtego wyjazdu zaczęła się kariera śpiewacza Torzewskiego. W 1985 roku z wielkim powodzeniem zadebiutował w mediolańskim Teatro alla Scala partią Rodriga w "Il viaggio a Remis" G. Rossiniego i w tym samym roku został zaproszony do współpracy z Operą Królewską w Brukseli (Theatre Royal de la Monnaie). Zaowocowała ona wieloma wybitnymi rolami. Po Mediolanie i Brukseli występował między innymi w Nowym Jorku, Wiedniu, Bordeaux, Lipsku, Tuluzie, Glasgow, Lizbonie, Leeds, Madrycie, Salzburgu, Nantes, Turynie, Avignonie, Miami, Paryżu, Florencji, Neapolu, Antwerpii, Amsterdamie, Berlinie. W 1999 roku, jako pierwszy polski artysta, wystąpił przed publicznością złożoną z przedstawicieli 19 państw członków NATO, w kwaterze głównej w Shepe (Belgia). W tym samym roku otworzył Międzynarodowy Rok Chopinowski w Belgii.
Marek Torzewski odnosi również sukcesy w repertuarze koncertowym. Do swoich największych osiągnięć zalicza udział w "Requiem" W. A. Mozarta pod dyrekcją Riccarda Mutiego na scenie mediolańskiej Teatro alla Scala oraz występ z Berlińską Orkiestrą Filharmoniczną pod batutą Claudio Abbado.
Poza śpiewaniem Torzewski interesuje się współczesnym malarstwem. Sam maluje obrazy, choć na razie tylko dla siebie. Lubi też gotować i często serwuje żonie oraz córce rozmaite dania według przepisów przywożonych z całego świata. Ciekawostką jest fakt, iż ukończył szkołę o specjalizacji mistrza złotnika.