Strona główna
Kazimierz Dolny
Aktualności
Kronika wydarzeń
Galerie i wystawy
Hotele, Pensjonaty
Bary, Restauracje
Trasy turystyczne
Historia, Zabytki
Miasta partnerskie
Urząd Miasta
Archiwum
Linki, sznurki, troczki..

prowadzenie strony
i zdjęcia:
Stefan Kurzawiński


© Copyright by
STUDIO Art & Design


ARCHIWUM - KSIĘGA XII
JANOWIEC
Jak donoszą źródła dobrze poinformowane, w dniach 22 - 23 lipca 2000r. w Janowcu odbyły się uroczyste obchody 25 - tej rocznicy wykupienia Zamku od poprzedniego właściciela przez Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu. Zamek - Muzeum w Janowcu stanowi obecnie oddz. Muzeum Nadwiślańskiego i jest dostępny zwiedzającym w godz. 10 - 17.


JOHN SODOLSKI /SUCHODOLSKI/
W Kazimierzu przebywali, mieszkający na stałe w USA, Państwo Sodolscy. Tym razem, nie jest to bowiem ich pierwsza wizyta w naszym mieście, zamierzają ofiarować Bibliotece Narodowej - pochodzące z lat 1784 i 1786. starodruki ustaw sejmowych, zwane niegdyś "konstytucjami".
Państwo Sodolscy są również sponsorami Zamku w Janowcu.


LECH WAŁĘSA - w Kazimierzu
W środę 12 lipca w Kazimierzu gościł Lech Wałęsa. Na Rynku rozdawał autografy /w tym dla gości naszej witryny/ a w Domu Dziennikarza przedstawił swój program wyborczy.S.K.


ANDRZEJ CZECZOT

W Kazimierzu gościł ostatnio znany rysownik i ilustrator - Andrzej Czeczot, mieszkający i pracujący w Nowym Yorku. Wraz z synem Rafałem, przygotowuje się do wystawy, której wernisaż przewidziany jest na 27 sierpnia b.r. Połączył przy tym przyjemne z pożytecznym, osiadając w zacisznym domku nad samym Grodarzem - co szczególnie sobie ceniły jego koty - Gacek z Łodzi oraz Pepsi rodem z Brooklinu.
Sympatykom naszej witryny dedykował załączony powyżej rysunek - będący równocześnie wizytówką Artysty.
S.K.


MÓJ KAZIMIERZ - Mirosława Dereckiego
W Księgarni przy Rynku już można nabyć wznowioną właśnie przez "Gazetę w Lublinie" książkę p.t." Mój Kazimierz", której autorem jest zmarły przed dwoma laty pisarz Mirosław Derecki, będący wieloletnim współpracownikiem Gazety. Tchnące nostalgią opowieści autora - jednym przypomną lata ich młodości - innym zaś, ukażą urok niegdysiejszego Kazimierza. S.K.


W KAZIMIERZU - WODA MINERALNA - Z KAZIMIERZA
Do niewątpliwych, bezcennych walorów Kazimierskiego Parku Krajobrazowego, obok niepowtarzalnch widoków można zaliczyć bogactwo flory i fauny oraz nieskażone środowisko.
Naturalna woda mineralna o nazwie "Królewska" pochodzi właśnie ze źródła zlokalizowanego na terenie Parku, a ściślej rzecz biorąc z Kazimierza Dolnego. Wg atestu woda ta zawiera prawie 570 mg/dcm3 składników mineralnych niezbędnych dla organizmu. Smacznego :-)     S.K.