Strona główna
Kazimierz Dolny
Aktualności
Kronika wydarzeń
Galerie i wystawy
Hotele, Pensjonaty
Bary, Restauracje
Trasy turystyczne
Historia, Zabytki
Miasta partnerskie
Urząd Miasta
Archiwum
Linki, sznurki, troczki..

prowadzenie strony
i zdjęcia:
Stefan Kurzawiński


© Copyright by
STUDIO Art & Design


ARCHIWUM - KSIĘGA XIII
LESZEK DŁUGOSZ - w Kuncewiczówce
W sobotę 22 lipca już po raz wtóry w Kuncewiczówce odbył się recital Leszka Długosza. Tym razem artysta przedstawił piosenki do słów innych poetów, jak również recytował własne wiersze. Po koncercie nastąpiła druga część - spotkanie z przyjaciółmi i sympatykami. Nie ukrywając swojej sympatii do Kazimierza, Leszek Długosz obiecał swój kolejny występ - jeszcze w tym roku.                 S.K.LETNIE WIECZORY MUZYCZNE - W KAZIMIERSKIEJ FARZE - IV.
W kazimierskiej Farze po raz kolejny zabrzmiały wspaniałe XV wieczne organy. Tym razem koncertował Jerzy Estreicher, wirtuoz, kompozytor oraz ceniony znawca dawnego budownictwa organowego. W jego wykonaniu usłyszeliśmy utwory Lamberta Chaumont'a - szkoła flamandzka oraz Pablo Bruna - szkoła hiszpańska.
Męski Sekstet Wokalny "Affabre Concinui" w swym repertuarze posiada zarówo muzykę klasyczną, jak też na wskroś współczesną. Od Wacława z Szamotuł, poprzez Fryderyka Chopina, Henryka Warsa do... Glenna Millera i Johna Lennona.
Słowo wstępne, jak zwykle z wielkim znawstwem i kulturą muzyczną, wygłosił dyrektor artystyczny Letnich Wieczorów Muzycznych - Jan Popis.          S.K.GALERIA ŁAZOREK - OBRAZY Z TOSKANII
Wystawa poplenerowa

Jerzy Gnatowski

Andrzej Kołodziejek

Jan ŁazorekSTANISŁAW POPEK - "Polski pejzaż" - KUNCEWICZÓWKA
Stanisław Popek jest jednym z tych, których czynna praca naukowa i dydaktyczna inspiruje do twórczej działalności w różnych dziedzinach sztuki. Uprawia m. innymi poezję i malarstwo. Wydał tomiki wierszy "Zegary czasu", "Ku brzegom Styksu", "Wenus leżąca", "Tryptyk z Michałem Aniołem". Tym razem sympatykom swej twórczości przedstawił akwarele z cyklu "Polski pejzaż" oraz wiersze z tomiku "Odsłony rzymskie".WALDEMAR ŻACZEK - "Natura"
W sobotę 15 lipca w galerii autorskiej Cezarego Garbowicza "BOHEMA" odbył się wernisaż Waldemara Żaczka p.t. "Natura". Artysta studiował w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, którą ukończył w 1956r. Był uczniem tak wybitnych postaci polskiej sztuki jak: Aleksander Kobzdej, Konstanty M. Sopoćko, Jan Marcin Szancer, Józef Tom, Bonaawentura Lenart.