Strona główna
Kazimierz Dolny
Aktualności
Muzea i Galerie
Hotele, Pensjonaty
Bary, Restauracje
Trasy turystyczne
Historia, Zabytki
Miasta partnerskie
Mapy, Sztychy, Ryciny
Urząd Miasta
Archiwum
Wieści z Gapiej Góry
Linki, sznurki, troczki..
prowadzenie strony
i zdjęcia:
Stefan Kurzawiński"ZAĆMIENIE".
W Kazimierzu - mieście dwóch księżyców zaćmienie słońca powino wyglądać nieco inaczej niż w pozostałej części kraju. Czy właśnie tak?
Jak się jednak okazało, w Kazimierzu tak jak wszędzie, tarczę słoneczną zasłonił również tylko jeden księżyc.Leszek Długosz

© Copyright by
STUDIO Art & Design


KSIĘGA XXI


STOŁY WIELKANOCNE - PALETA 2001
W Niedzielę Palmową 8 kwietnia 01r. po trzech latach przerwy, Witold Mazurkiewicz pomysłodawca i wielokrotny organizator tradycyjnych Stołów Wielkanocnych, zaprezentowal je ponownie, tym razem przy współudziale szefa Zajazdu Piastowskiego - Leszka Tomaszewskiego. Jury pod przewodnictwem malarza Jerzego Gnatowskiego, nie miało łatwego zadania, bowiem wszystkie stoły prezentowały się niezwykle bogato i okazale - a jadło było wysmienite. Nie mniej, jednogłośnie Paletą 2001 uhonorowano stół przygotowany wspólnie przez "Grill" Janusza Michalaka oraz Knajpę "U Fryzjera" Marcina Marciniaka i Roberta Sulkiewicza. Pozostali uczestnicy prezentacji, a więc hotele Zamojski z Zamościa i Viktoria z Lublina, firma Biesiada Włodzimierza Czernieca z Wojciechowa, piekarnia "Pola" ze Stasina oraz Zajazd Piastowski (pokaz poza konkursem) otrzymali dyplomy honorowe i upominki. Obszerną relację z pokazu można obejrzeć w Archiwum. ...i ja tam byłem - miód i wino piłem. S.K.


WOJCIECH SIERPIŃSKI
HONOROWYM CZŁONKIEM KAZIMIERSKIEGO KLUBU ROTARY.
W piątek 30 marca w Kuncewiczówce spotkali się kazimierscy rotarianie, aby nadać honorowe członkostwo Wojciechowi "Woytkowi" Sierpińskiemu, będącemu asystentem gubernatora Dystryktu na lata 2001/02. Wojciech Sierpiński, był jednym z animatorów powstania Kazimierskiego Klubu Rotary i pozostał do dziś jego przyjacielem. Dzięki osobistemu zaangazowaniu "Woytka" - kazimierscy rotarianie mogą w większym stopniu otaczać opieką młodzież szkolną z najuboższych rodzin.
Prezydent Kazimierskiego Klubu Rotary 
Jerzy Zieliński (w środku) wręczy za chwilę
dyplom honorowego członkostwa Klubu
Wojciechowi Sierpińskiemu (pierwszy z lewej)  Wojciech Sierpiński nie ukrywał
zadowolenia z otrzymanego wyróżnienia Wieczór uświetniła swym wspaniałym
głosem Ewa TabaczewskaKAZIMIERSKIE SPOTKANIE ALEKSANDRA KWAŚNIEWSKIEGO
Z LEONIDEM KUCZMĄ.
W czwartek 15 marca w Kazimierzu odbyło się robocze spotkanie prezydentów Polski i Ukrainy. Po powitaniu na Rynku Aleksander Kwaśniewski wraz z Leonidem Kuczmą udali się na rozmowy do Ośrodka Konferencyjnego PEKAO SA. Po spotkaniu, w sali konferencyjnej SARP odbyła się konferencja prasowa, na której głównym przedmiotem zainteresowania mediów była kwestia możliwości uzyskania porozumienia prezydenta Kuczmy z wewnętrzną opozycją.
Chwila zadumy nad pięknem
kamienic Przybyłów Obaj prezydenci zostali obdarowani
przez Cezarego Sarzyńskiego 
słynnymi kazimierskimi kogutami Burmistrz Kazimierza Andrzej Szczypa
uzyskuje wpis do księgi pamiątkowej
Kawalkada samochodów udaje się
na miejsce rozmów Na konferencji prasowej
indagowany był głównie
prezydent Leonid Kuczma Duże zainteresowanie dziennikarzy 
wzbudzał prof. Bohdan Osadczuk,
udzielając wielu wywiadów