Strona główna
Kazimierz Dolny
Aktualności
Muzea i Galerie
Hotele, Pensjonaty
Bary, Restauracje
Trasy turystyczne
Historia, Zabytki
Miasta partnerskie
Mapy, Sztychy, Ryciny
Urząd Miasta
Archiwum
Wieści z Gapiej Góry
Linki, sznurki, troczki..
prowadzenie strony
i zdjęcia:
Stefan Kurzawiński"ZAĆMIENIE".
W Kazimierzu - mieście dwóch księżyców zaćmienie słońca powino wyglądać nieco inaczej niż w pozostałej części kraju. Czy właśnie tak?
Jak się jednak okazało, w Kazimierzu tak jak wszędzie, tarczę słoneczną zasłonił również tylko jeden księżyc.Leszek Długosz

© Copyright by
STUDIO Art & Design


KSIĘGA XXVI


Miłorzęby pamięci
W niedzielę 30 września zakończyło się seminarium Rotary, w trakcie którego Andrzej Ludek gubernator Dystryktu 2230 obejmującego Polskę, Ukrainę i Białoruś poinformował o rozpoczęciu akcji solidarności z Ameryką. Ma nią być sadzenie popularnego drzewa nowojorskiego - miłorzębu. Pierwsze drzewko zostało posadzone przez gubernatora i burmistrza miasta Andrzeja Szczypę w Kazimierzu Dolnym.
Kliknij - ukaże się powiększenie - 125kB

Aukcja na rzecz odnowy
kazimierskiej Fary
W niedzielę 30 września odbyła się aukcja obrazów podarowanych przez artystów na rzecz odnowy kazimierskiej Fary. Pod nieobecność Jana Suzina, aukcję poprowadził Cezary Garbowicz. Aukcja spotkała się z dużym zainteresowaniem publiczności. W wyniku ostrej licytacji, ze sprzedaży uzyskano ogółem 22.500 zł. Najwyższe ceny uzyskały prace Tomasza Tatarczyka, Jana Łazorka, Tadeusza Michalaka i prowadzącego aukcję Cezarego Garbowicza.

70 - Lecie Oddziału PTK - PTTK
im. Karola Sicińskiego w Kazimierzu Dolnym.
Uroczyste obchody 70 - lecia powołania kazimierskiego Oddziału PTK - PTTK rozpoczęto uroczystą sesją, w trakcie której zostały wygłoszone referaty programowe oraz uhonorowano odznaczeniami zasłużonych członków i działaczy Towarzystwa. W programie znalazły się również; rejs statkiem po Wiśle, ognisko w ruinach Zamku oraz msza św. połączona z poswięceniem sztandaru Oddziału w kościele farnym.

SPOTKANIE MODLITEWNE.
Z inicjatywy abp Józefa Życińskiego w niedzielę 23 września 2001r. tym razem w Kazimierzu Dolnym, odbyło się trzecie już z kolei modlitewne spotkanie w intencji Żydow, ofiar Holokaustu. W uroczystoPciach wziął udział rabin Warszawy i Łodzi Michael Schudrich. Po mszy Pw. w Farze kilkaset osób ze Świecami i przy wtórze pieśni, przeszło ul. Lubelską, obok dawnej synagogi i starego kirkutu pod pomnik - cmentarz żydowski na Czerniawach.