Strona główna
Kazimierz Dolny
Aktualności
Kronika wydarzeń
Muzea i Galerie
Hotele, Pensjonaty
Bary, Restauracje
Trasy turystyczne
Historia, Zabytki
Miasta partnerskie
Mapy, Sztychy, Ryciny
Urząd Miasta
Archiwum
Wieści z Gapiej Góry
Linki, sznurki, troczki..
prowadzenie strony
i zdjęcia:
Stefan KurzawińskiW KAZIMIERZU DOLNYM
Konrad Nawrocki

Album zawiera bogaty 
zbiór zdjęć starego Kazimierza
najwybitniejszych polskich
artystów fotografików

© Copyright by
STUDIO Art & Design


KSIĘGA D


JOANNA CASPAERI - DWA TEMATY: "LUDZIE I DRZEWA"
W sobotę 19 lipca 2003r. w Kuncewiczówce odbył się wernisaż wystawy malarstwa Joanny Caspaeri Artystka przedstawiła, pochodzace z najnowszej teki 11 prac - wykonanych na papierze techniką mieszaną. Są to portrety do których inspiracją, jak wynika z tytułów, były bliskie jej osoby, a także cztery pejzaże. Joanna Caspaeri ukończyła studia malarstwa i scenografii w Państwowej Akademii Sztuk Pięknych w Stuttgarcie. Obecnie mieszka w Teksasie (USA). Prace prezentowane na wystawie powstały w Austin - Texas. Po wernisażu - w salonie, odbył sie koncert, podczas którego Marek Kamola zagrał suitę fortepianową Modesta Musorgskiego "Obrazki z Wystawy". Wśród licznych gości odnotowaliśmy obecność znanej pisarki Hanny Krall oraz popularnej aktorki Barbary Kraftówny.BRUNO SCHULZ - "SKLEPY CYNAMONOWE".
Planowany od pewnego czasu Offowy Festiwal Teatralny w Kazimierzu stał się faktem. Prowadzonemu przez Andrzeja Marię Marczewskiego Studio Teatr Test gościny udzielił Dom Architekta, którego dyrektor Ryszard Zdonek od dawna nosił się z zamiarem wykorzystania pięknego patio dla realizacji ambitnych zamierzeń kulturalnych. Pierwszy spektakl, z powodu pogody przeniesiony do hallu, odbył się w piątek 18.07.03. Była to inscenizacja prozy Bruno Schulza pod wspólnym tytułem "Sklepy cynamonowe" - nawiązująca do prezentowanej w tym samym czasie w Kazimierzu wystawy "Drohobycz bez Schulza". Zainteresowanych bliższym poznaniem repertuaru Studia Teatr Test odsyłamy na strone internetową Andrzeja Marii Marczewskiego.LETNIE WIECZORY MUZYCZNE
W kolejnym koncercie Letnich Wieczorów Muzycznych w Kazimierzu nad Wisłą solistą był Józef Serafin - organy. W programie znalazły się utwory Muffata, Schweelinka oraz Jana z Lublina. W drugiej części wieczoru wystąpił Kwartet "Prima Vista" w składzie: Krzysztof Bzówka - I skrzypce, Józef Kolinek - II skrzypce, Dariusz Kisieliński - altówka i Jerzy Muranty - wiolonczela. W wykonaniu zespołu usłyszeliśmy stosunkowo mało znaną polską muzykę kwartetową Jana Moniuszki i Antoniego Wincentego Rutkowskiego.STANISŁAW OŻÓG - "SEXAPIL"
Stanisław Ożóg - rysownik i ilustrator swoje prace prezentował w Kazimierzu wielokrotnie. Ze szczególnym zainteresowaniem spotykały się zawsze cykle jego erotyków, w których osiągnął mistrzowski poziom. Wnikliwość obserwacji, subtelność przekazu - a wszystko przy użyciu wyrafinowanej kreski - zjednywały mu zawsze rzesze sympatyków. Aktualnie prezentowane rysunki potwierdzają w pełni te opinie. Jak przystało na tematykę wystawy Stanisława Ożoga - "SEXaPIL" jej wernisaż w galerii Bohema odbył się późnym wieczorem.