Strona główna
Kazimierz Dolny
Aktualności
Muzea i Galerie
Hotele, Pensjonaty
Bary, Restauracje
Trasy turystyczne
Historia, Zabytki
Miasta partnerskie
Mapy, Sztychy, Ryciny
Urząd Miasta
Archiwum
Linki, sznurki, troczki..
KALENDARIUM
prowadzenie strony
i zdjęcia:
Stefan KurzawińskiGłosuj na naszą stronę w
Kaboom Top WWW
Plus! Minus! Głosuj! Serwis Internetowy Kaboom! Serwis Internetowy Kaboom - Kaboom Top WWW

"ZAĆMIENIE".
W Kazimierzu - mieście dwóch księżyców zaćmienie słońca powino wyglądać nieco inaczej niż w pozostałej części kraju. Czy właśnie tak?
Jak się jednak okazało, w Kazimierzu tak jak wszędzie, tarczę słoneczną zasłonił również tylko jeden księżyc.


Leszek Długosz

© Copyright by
STUDIO Art & Design


XVIII LETNIE WIECZORY MUZYCZNE W KAZIMIERSKIEJ FARZE


KONCERT INAUGURACYJNY
Letnie Wieczory Muzyczne w kazimierskiej Farze mają już osiemnastoletnią tradycję.
W sobotę 1 lipca b.r. w 250 - lecie Jana S. Bacha, odbył się Koncert Inauguracyjny, który poprowadził klawesynista i dyrygent Marek Toporowski.
Organizatorami Letnich Wieczorów Muzycznych są Kazimierski Ośrodek Kultury i Parafia Rzymsko - Katolicka. S.K.LETNIE WIECZORY MUZYCZNE - W KAZIMIERSKIEJ FARZE - II.
W koncercie nadzwyczajnym Letnich Wieczorów Muzycznych wystąpił Gheorghe Zamfir - światowej sławy wirtuoz fletni Pana. Na organach grał Christian Micsunesco. W programie, który został specjalnie przygotowany na tę okazję, znalazły się utwory: C.Francka, W.A.Mozarta, J.S.Bacha F.Schuberta, G.Pucciniego oraz kompozycje własne Gheorghe Zamfira. S.K.LETNIE WIECZORY MUZYCZNE - W KAZIMIERSKIEJ FARZE - III.
W sobotę 15 lipca koncertowali: Józef Serafin na organach i Tomasz Strahl na wiolonczeli solo. W programie znalazły się utwory: J.S.Bacha, Jana z Lublina - tabulatury, W.Lutosławskiego, J.J.Paschelbela, G.Frescobaldiego, K.Pendereckiego i Z.Kodaly'a S.K.LETNIE WIECZORY MUZYCZNE - W KAZIMIERSKIEJ FARZE - IV.
W kazimierskiej Farze po raz kolejny zabrzmiały wspaniałe XV wieczne organy. Tym razem koncertował Jerzy Estreicher, wirtuoz, kompozytor oraz ceniony znawca dawnego budownictwa organowego. W jego wykonaniu usłyszeliśmy utwory Lamberta Chaumont'a - szkoła flamandzka oraz Pablo Bruna - szkoła hiszpańska.
Męski Sekstet Wokalny "Affabre Concinui" w swym repertuarze posiada zarówo muzykę klasyczną, jak też na wskroś współczesną. Od Wacława z Szamotuł, poprzez Fryderyka Chopina, Henryka Warsa do... Glenna Millera i Johna Lennona.
Słowo wstępne, jak zwykle z wielkim znawstwem i kulturą muzyczną, wygłosił dyrektor artystyczny Letnich Wieczorów Muzycznych - Jan Popis.          S.K.LETNIE WIECZORY MUZYCZNE - W KAZIMIERSKIEJ FARZE - V.
Sobotni wieczór 30 lipca był pod znakiem skrzypiec. Solo i w duecie wystąpili; wybitny polski skrzypek Krzysztof Jakowicz oraz jego syn, zdobywca szeregu nagród na krajowych oraz wielu międzynarodowych konkursach skrzypcowych i kameralnych, Kuba Jakowicz. W programie znalazły się utwory G.Telemanna, J.S.Bacha, A.Vivaldiego, E.Ysaye oraz B.Bartoka.         S.K.LETNIE WIECZORY MUZYCZNE - W KAZIMIERSKIEJ FARZE - VI.
Leszek Możdżer uważany za największe objawienie polskiego jazzu ostatniej dekady wystąpił z programem złożonym z własnych kompozycji do Psalmów Dawida w tłumaczeniu Czesława Miłosza. Koncert został przygotowany wspólnie z Janem Łukaszewskim założycielem i dyrygentem Polskiego Chóru Kameralnego "Schola Cantorum Gedanensis"        S.K.LETNIE WIECZORY MUZYCZNE - W KAZIMIERSKIEJ FARZE - VII.
W sobotę 12 sierpnia wielki triumf święciła muzyka hiszpańska w wykonaniu tak znakomitych artystów jak Leszek Potasiński - gitara, Mirosław Feldgebel - organy, wiryginał, harfa i Małgorzata Matuszewska - kastaniety, taniec flamenco. W programie znalazły się utwory m.innymi: M.de Falli, I.Albeniza, J.Rodriga, L.Boccheriniego, F.Tarregi, oraz oryginalne utwory flamenco. S.K.Relacji i reportaży z wcześniejszych wydarzeń - szukaj w ARCHIWUM
Tego zaś, co ma się wydarzyć - W KALENDARIUM IMPREZ WSZELAKICH.